Chviličku, už se na tom pracuje

Příspěvek vložen 18. 03. 2018

Vlasy – koruna krásy

Vlasů si na ostatních všímáme na první pohled. A tak není divu, že se zabýváme tím, jak vypadají a jak o ně pečovat. Kdo z nás by netoužil po krásných, lesklých, pevných vlasech, hodných princů a princezen, které dodávají pomyslnou korunu naší kráse?

Posedlost krásnými vlasy se (zvláště u žen) vyskytovala již před mnoha tisíci lety. Jeden z nejstarších barvících přípravků na první šediny se vyráběl z oplodí vlašských ořechů. Zázračné přírodní ingredience jako kokosový či mandlový olej nebo med a máslo Ghí byly základem péče o vlasy již vestaré Indii. Egypťané zase pro změnu dbali na kvalitu paruk, a dokonce prý znali bylinky vhodné pro léčbu plešatosti. 

    

Co vlastně tvoří vlas a jak vzniká jeho oslabení či špatný vzhled?

Základní složkou vlasů je keratin, vláknitá bílkovina, která se nachází také u nehtů či srsti u zvířat. Pokud tělo nedostává dostatečný přísun živin, za kterých se tvoří keratin, vlasy se začnou vysušovat, třepit nebo mastit a ztratí pružnost, lesk i zdravý vzhled. 

Přirozená délka života jednoho vlasu trvá od dvou do sedmi let, a proto je naprosto přirozené, že nám vlasy vypadávají a rostou nové. Jakmile se vlas uvolní z folikulu na povrchu pokožky, na jeho místě okamžitě začne růst nový. Pokud je však náš organismus oslabený důsledkem stresu, nemoci či špatné výživy. Vyrašení nového vlasu se může zpomalit a tím vzniká hrozba řídkých vlasů, která může vést až k plešatosti a pošramocenému sebevědomí. Dalším nejčastějším vlasovým problémem po řídnutí vlasů jsou lupy, malé odumřelé šupinky kůže, které prozrazují špatný stav vlasové pokožky. 

   

Nemusíte však s vlasy ztrácet i "hlavu", s vlasovými neduhy si totiž umí poradit esenciální oleje. 

Esenciální oleje pronikají hluboko do vlasů, jejich folikulů a následně i do pokožky, prokrvují ji, stimulují vlasové buňky a regenerují poškozenou vlasovou pokožku. Při pravidelném užívání tak pomáhají proměnit unavené vlasy v hřívu plnou života a síly, a navíc také umí podpořit růst nových vlasů. 

Je důležité dbát na to, jakou vlasovou kosmetiku používáme pro mytí a úpravu vlasů, jelikož vlasová pokožka propouští do našeho organismu všechny látky, cenné i škodlivé. To se pak odráží na zdraví pokožky a vlasů. Skutečně přírodní přístup k péči o vlasy se v dnešní době dá lehce provozovat, aniž byste si museli doma složitě míchat mýdlové šampóny. Na trhu je celá řada přírodních produktů, a proto dejte přednost radši kosmetice s co nejmenším (nejlépe žádným) obsahem chemických a škodlivých látek. Vaše vlasy vám určitě poděkují. 

   

Pro ty z vás, kteří chtějí zdraví a kvalitu vlasů podpořit esenciálními oleji, máme několik tipů, jaké EO zvolit a jak je používat pro dosažení požadovaného výsledku. 

  

Esenciální oleje vhodné na posílení vlasů

levandule, rozmarýn, citrón, geránium, mrkvové semínko, cedr, santál, tymián, šalvěj muškátová, heřmánek římský

  

Esenciální oleje vhodné proti lupům

rozmarýn, citrón, limetka, cypřiš, levandule, šalvěj lékařská

   

Esenciální oleje vhodné na mastné vlasy

cypřiš, levandule, rozmarýn, bazalka, hřebíček, šalvěj lékařská 

  

Esenciální oleje vhodné proti vypadávání vlasů anapomáhající růstu nových

levandule, rozmarýn, santál, cypřiš, citrón, jalovec, cedr, tymián, zázvor, grapefruit

  

Nosné oleje vhodné na ředění EO a péči o vlasy

jojobový, mrkvový, pupalkový, mandlový, sezamový

   

Všechny tyto oleje můžete kombinovat a nemusíte se bát namíchat si z nich vlastní “zázračné” sérum na vlasy. Aplikovat ho lze buď přímo na pokožku, či přidáním několika kapek do vlasového přípravku, který používáte. Můžete si z nich také vytvořit zábal, či oplachovou kůru. Je však důležité dbát na to, abyste to nepřepískli s množstvím kapek – raději iesenciální směs vždy nařeďte s jakýmkoliv nosným (rostlinným) olejem. A pokud si přeci jen nebudete jistí svou alchymistickou směsí nebo si jen nejste jistí výběrem správných EO, nebojte se nám napsat. Ochotně vám poradíme a případně i namícháme olej přímo dle vašich potřeb. 

Věříme, že esenciální oleje dokážou sen o krásných vlasech proměnit v realitu. EO stojí na straně zdravých vlasů bez ohledu na účes, barvu a styl, a to je pro pomyslnou korunu krásy ve skutečnosti to nejdůležitější.

  

Nechť vaše vlasy září zdravím! 


Zpět na seznam příspěvků