Chviličku, už se na tom pracuje

Příspěvek vložen 11. 12. 2018

Játra - orgán a vyjímečnou schopností regenerace

Játra mají pro náš život nezastupitelnou roli. Jsou největší žlázou a největším vnitřním orgánem. Váží kolem 1,5 kg a jsou uložena v pravé klenbě brániční.

V klidu jimi proteče kolem 1,5 litru krve za minutu, jsou tedy dobře zásobená krví. Zvláštností je, že jsou napojená na dva krevní oběhy současně. Vede k nim přívodní tepna jaterní, odstupující z aorty, která k nim přivádí okysličenou krev. Zároveň k nim vede přívodní žíla z břišní oblasti - žíla vrátnicová neboli portální, která je nasycená vstřebanými živinami, aminokyselinami a sacharidy ze střev, sleziny a slinivky břišní. 

Játra jsou takovou malou továrnou uvnitř našeho těla. Podílí se na mnoha procesech. Většina z nás má spojena játra hlavně s detoxikací těla. Pokud potřebujeme dostat z těla škodlivé látky nebo jedy, tak jsou játra hlavním filtrem, který se podílí na úklidu těchto látek. Děje se tak pomocí různých chemických procesů.

Nejznámější funkcí jater je tvorba žluče, která se významně podílí na trávení, vstřebávání tuků a vitamínů rozpustných v tucích.

Játra se podílí také na metabolismu cukrů, tuků a bílkovin. Při metabolismu sacharidů přeměňují jednoduché cukry na glykogen a naopak glykogen štěpí na glukózu. Tím, že udržují stálou koncentraci glukózy v krvi, se podílí na udržování vitřního prostředí těla.

Tukový metabolismus probíhá v celém těle, ale v játrech daleko intenzivněji. Je zde vysoká beta-oxidace mastných kyselin, vzniká v nich většina fosfolipidů a probíhá biosyntéza cholesterolu.

Z hlediska bílkovin jsou místem vzniku plazmatické bílkoviny, bílkoviny účastnící se krevního srážení a mohou zde vznikat různé aminokyseliny.

A k tomu si představme, že játra dokáží regulovat poměr zásob cukrů, tuků a bílkovin. Podle zásob cukrů, které hrají rozhodující roli, regulují metabolismus ostatních živin.

Díky vysoké metabolické aktivitě produkují játra velké množství tepla. Vzniká v nich asi jedna sedmina tepla v lidském těle. Krev odtékající z jater může dosáhnout až 41 °C a je nejteplejší v těle. Játra jsou zásobárnou cukrů, tuků, bílkovin a také železa a vitamínu B12.

Játra mají neskutečnou regenerační schopnost. Je-li odstraněna část jejich tkáně, doroste během několika měsíců do původní velikosti. Také v případě toxického poškození se zdravé jaterní buňky umí zmnožit tak, aby nahradily poškozené jaterní buňky.

    

Tento jedinečný orgán se prezentuje svými schopnostmi a pracovitostí. Pomocí olejů můžeme jeho činnost usnadnit a podpořit.

Z olejů můžeme použít citron, který nás příjemně nabudí svou pozitivní vůní.

Kardamon nás zavede do středověku, kdy byl nazýván "zrnem ráje" a uvolní naše sevřené trávení.

Pelargonie nám zlepší krevní oběh a pomůže rozšířit žlučovody a vyčistí játra.

Heřmánek pravý zmírní úzkost a podpoří funkci jater a žlučníku.

Rozmarýn dokáže chránit játra a povzbuzovat bdělost.

Olej ze semen mrkve pomůže tělu přirozeně nastartovat detoxikační proces. 

Juvaflex je směs olejů, která napomáhá detoxikaci jater. Obsahuje rozmarýn, pelargonii, heřmánek římský, fenykl, smil a heřmánek modrý.

Release je směs, která podporuje hormonální fungování jater. Obsahuje ylang ylang, lavandin, pelargonii, santál a heřmánek modrý.

Juva cleanse je směs pomáhající vyčistit z jater nahromaděné toxiny. Obsahuje smil, jenž stimuluje jaterní buňky, semena celeru jsou silným čističem jater a rojovník, který posiluje játra a zlepšuje průtok žluči, používá se také na odstranění tuku z jater. 

Nosný olej z ostropestřce mariánského má blahodárný vliv na podporu jaterní činnosti a regeneraci jater. Pomáhá tělo čistit od nahromaděných toxinů a odpodních látek. Působí příznivě na činnost trávicího systému, zvyšuje obranyschopnost organismu a dlouhodobějším užíváním přináší vitalitu a energii.    

Toto jsou v kosce játra - orgán nejen jedinečný svou regenerací a esenciální oleje napomáhající jejich vitalitě.

S laskou Alchymystique

Jaruška


Zpět na seznam příspěvků