Zpátky k povinnostem

1. září 2021 | alchymystique tip

Znáte ten pocit s končícími prázdninami, kdy se vám nechce zpátky k pracovním povinnostem z dovolené, chcete si ještě dál užívat bezčasí na chalupě, v přírodě, u vody, nenastavovat budíky a neřešit v kolik hodin se půjde spát, vždyť je přeci ještě léto. S prvním zářím se však toto končí a minimálně dětem a jejich rodičům nastavá čas, kdy se musí pomalu vrátit k režimu. Návrat do školních lavic a do zaměstnání po volnějších prázdninových dnech, však nemusí být zdaleka tak lehký. Pozornost a disciplína může v září ještě vesele lítat na letních obláčcích. Náhlý zápřah se však nemusí týkat jen ratolestí, ale také jejich rodičů, kteří se opět musí pasovat do role toho, kdo nad nimi drží starostlivou hůl. A pokud děti nemáte, ale nevíte, jak se přinutit k pracovnímu režimu po dovolené, i pro vás máme pár tipů. Návrat do "reality" totiž může být snadný, pokud jste na něj připraveni a víte, jakým kouzlem mu pomoci. Jednim z nich, je kouzlo esenciálních olejů, díky nímž můžete usnadnit a zpříjemnit vstup dětem do škol a vám zpátky k povinnostem.

Jaké esence tedy mohou zpříjemnit nové začátky a pomoci s lepší motivací a koncentrací na práci i úkoly?

Pro lepší soustředění, posílení myšlení, motivaci, snadnější učení se a kreativitu, doporučujeme tyto esence:

směs Citrus Fresh - jedna z našich nejoblíbenějších směsí, která je kombinací téměř všech citrusů, obohacená o mátu klasnatou, pomůže lépe se koncentrovat a přimět nejen děti k větší soustředěnosti. Navíc má krásnou svěží a hravou vůni.  

elixír Citrusové opojení - sílu citrusů objevíte i v našem elixíru, který taktéž pomůže s pozorností, lépe si při jeho vůni učí, pracuje a také se s ním posílí imunita.

směs EN-R-GEE - je tu pro všechny, kteří potřebují zvýšit a dodat chybějící energii. Tato směs vás “nakopne” k větším výkonům.  

elixír Ranní vyprošťovák - tento elixír je pro ty, kteří nemají příliš v oblibě ranní vstávání. Jeho vůně vás probudí a příjemně nastartuje do nového dne.   

směs R.C. - tato po eukalyptech vonící směs pomůže nejen s posílením myšlení, ale také celého organismu. Navíc zvyšuje imunitu, takže své dítko i sebe ubráníte před prvním náletem bacilů. 

směs Motivation - směs, jejíž vůně vás bude podporovat k aktivitě, motivaci, harmonii a utříbeným myšlenkám

Zlepšit koncentraci a přispět k vitalitě pomohou také tyto jednoduché EO: citron, limetka kyselá, grapefruit, máta peprná, či rozmarýn 

Naopak na přemíru stresu, relaxaci po náročném školním či pracovním dni, či jen tak pro harmonii a uvolnění po všech povinnostech, zajisté oceníte tyto esence:

směs Stress away - nádherná vůně vanilky, levandule, cedru a dalších olejů přináší relaxaci a uklidnění a stává se přímo balzámem na nervy.  Pokud je použita do difuzéru vytváří harmonický prostor, který uklidňuje tělo i mysl.   

směs Peace & Calming - kombinace heřmánku, pačule, citrusů a nasládlého ylang ylang přináší hluboký pocit vyrovnanosti a duševní pohody. Navíc pomáhá zklidnit i hůře zvládnutelné děti.  

směs Valor I. - krásná kombinace harmonických vůní pomůže zklidnit po náročném dni, ale také naopak uklidní a dodá odvahu před náročnou zkouškou, či schůzkou.    

elixír Sladké sny - tento elixír nejen zklidní myšlenky po celém dni, ale také pomůže najít cestu do říše snů i těm největším nespavcům. Pomáhá ke kvalitnějšímu a klidnému spánku. 

Esence pro ty, kteří chtějí něco "víc" a mají rádi neotřele kombinace a vůně:

směs Highest potential - dosáhnout vyššího potenaciálu v čemkoliv bude mnohem snažší s touto netradiční směsí. Nechte se inspirovat vůní jasmínu, ylangu, citrusů a mnohých dalších esencí.

směs Clarity- vůně této směsi podporuje duševní jasnost a učení se na nové úrovni a velmi výrazná je v ní kombinace bazalky, kardamomu a heřmánku římského

směs Magnify your purpose - rozšiřte nejen své cíle, ale i obzory s kořeněnou směsí a objevte kouzlo tónů muškátového oříšku, pačule či santalového dřeva

Přejeme vám i vašim dětem co nejmilejší a nejharmoničtější školní rok a doufáme, že vám esenciální oleje budou pomáhat a přinášet radost stejně jako nám. A pokud se už vás škola netýká, věříme, že i vy si najdete ve zmíněných esenciálních olejích své favority, kteří vás mohou provázet při náročnějších dnech a povinnostech. 

Zpět na všechny zápisky