Už pečete na Vánoce?

1. prosince 2020 | alchymystique recepisy, alchymystique tip

Vánoční čas je tady a k němu neodmyslitelně patří pečení vánočního cukroví. Receptů na ně je nespočet a věříme, že spousta z vás má schovaný nějaký tradiční rodinný recept, který se předává z generaci na generaci. Nejlíp vždycky chutná přece to od babičky, také to tak máte?

Ve spoustě receptech kromě základních surovin jsou jednou z ingrediencí také špetky různých koření,kůra z citrusů, či různá aromata. Ne všechny máme doma vždy po ruce či jsou složením čité. Většinou se jedná o umělá aromata, která jsou plná syntetických chutí. Pokud si zakládáte na pečení z kvalitních surovin, pak zkuste sáhnout po kapičkách čistých esencí. Je to to nejčistší a nejpřírodnější aroma, které můžete nejen do cukroví, ale prakticky jakéhokoliv pokrmu přidat. 

Jedná se o všechny esenciální olejíčky, které jsou schváleny pro vnitřní užití. Nabídka je poměrně pestrá, ať už to jsou oblíbené citrusové plody, či klasické bylinky, jako je oregáno, tymián, levandulka, či trochu exotičtější kardamom, muškátový oříšek, zázvor či koriandr. Esenciální oleje jsou však velmi silným koncentrátem a tudíž je třeba dbát na správný poměr. Většinou stačí bohatě jedna kapička na dochucení celého pokrmu, či dávky cukroví. Naše doporučení je dávat vždy radši míň a přidávat, než naopak. U velmi silných esencí, jako je například skořice je i kapička mnohdy hodně a proto máme takový trik, kdy do esence stačí namočit špičku párátka a zamíchat jim ve zbytku surovin, či jedné nejlépe té nejtučnější (máslo, mléko, smetana) surovině. Tam se krásně esence uvolní a ochutí jej. Každý esenciální oleje se totiž nejlépe váže a rozkládá v jakémkoliv tukovém základu. 

 

Jaké esence nejlépe zvolit na pečení vánočního cukroví?

Mezi naše nejoblíbenější patří již zmiňovaná skořice, zázvor či kardamom, které dodají zajímavě nasládlou chuť. Pokud chcete něco klasického, pak určitě doporučujeme vyzkoušet kapičky esence citronu, mandarinky či pomeranče, tak kde potřebujete dodat nakyslé aroma těchto plodu. Pokud jste fanoušci levandulových vůní a chutí, pak zkuste upéct sušenky, či jiné dobroty s kapkou levandulky, která pozvedne chuť cukroví na vyšší zážitek. 

 

Ve fantazii se meze nekladou a proto můžete experimentovat hned z 18 druhů esencí, které na vnitřní užití máme na našem eshopu. 

https://www.alchymystique.cz/eshop/oleje/vnitrni-uziti 

Velkou jejich výhodou je, že pokud je zrovna nevyužijte do pokrmů, můžete je jednoduše používat do aroma difuzéru či pro osobní potřebu. Často se nás ptáte, zda je mezi oleji na vnitřní užití a těmi co jsou zařazeny v kategorii jednoduché oleje rozdíl? Není. Zkrátka je to tak, že značka Young living si nechala otestovat vybrané oleje zda jsou vhodné k užívání vnitřně a pokud esence prošla přísnými kritérii, pak ji jen dají do lahvičky se speciální etiketou k tomu určenou. Složení je však totožné. Proto se nemusíte bát je pak používat napříč, jako jste u esenciálních olejů zvyklí. 

Ať už zkusíte s esencemi na vnitřní užití experimentovat či ne, věříme že objevíte jejich kouzlo a nedozírné účinky na tělo i mysl. 

 

Přejeme kouzelný vánoční čas

S láskou Alchymystique

 

Zpět na všechny zápisky