Pomeranč - čistá voňavá radost

9. dubna 2019 | alchymystique lexikon

Esenciální olej pomeranč milujeme pro jeho všestranné využití na symptomy těla, pro jedinečnou povznášející radostnou vůni, kterou tolik rádi rozptylujeme difuzérem a zároveň i pro to, že se krásně kombinuje téměř s každou další esencí, či směsí. Stejně jako další členové z rodiny citrusů je i tento olej za studena lisováný z kůry pomeranče a to dodává oleji tolik specifické aroma, které se nám vybaví už při vyslovení názvu a mnohým jak jsem se v dílně několikrát přesvědčili, dokonce nabíhají sliny a chuť na pomeranč :)

Jeho aroma, jak jsme již zmiňoavli je příjemně povznášející, přinášející radost, pozitivní náladu, pohodu a celkově harmonický stav. Na druhou stranu tím také může ulovovat od stresu, napětí, depresí a úzkostí. Můžete pár kapek inhalovat přímo z dlaní, či použít do aromadifuzéru. Pokud jste zvyklí esenciální olej užívat jednoduše kvůli jeho aroma, plnohodnotnou vůni nám vytvoří samotný, i když my ho nejvíce rádi i kombinujeme s esencí rozmarýn, kdy vzikne krásná kombinace, která podpoří soustředěnost a příjemné “nakopnutí".

Další využití esence pomeranče oceníte při očistných, hubnoucích a odvodňovacích kůrách. Pomáha rozpouštět tuky a stimulovat lymfatický systém. A jeho blahodárné účinky oceňují někteří naší klienti i na trávení. Trávení a očistu těla můžeme podpořit i vnitřně a to díky možnosti, že má pomeranč i certifikaci na vnitřní užití a najdete ho na eshopu pod názvem pomeranč - k vnitřnímu užití.  Můžete kapnou 1-2 kapky přímo do úst pod jazyk, či stejné množství kapek do půl až litru vody, můžete přidat kapku máty - k vnitřímu užití, a osvěžující limonáda je na světě :)

Pomeranč mají u nás v dílně rádi i malí návštěvníci. Nejednou jsme našim malým alchimystům hledali vhodné oleje pro dobré spaní a zklidnění a mnohokrát se nám osvědčilo spojení pomeranče a levandule. Jejich kombinace tvoří nádherně jemnou, lehce nasládlou vůni a zaručí kýžený výsledek.

Protože jsou účinky pomeranče spíše harmonické, než energizující, přidali jsme ho do našeho Elixíru Sladké sny, v němž najdeme mimo něj i další pomocníky, které spolu pomohou zklidnit psychiku i organismus a následně podpoří ničím nerušený spánek.:) 

Eo pomeranč díky obsahu antioxidačních látek můžete také používat jako posilovač imunitního systému a celkově organismu, pro jeho zdravý chod. S touto oblíbenou esencí si prostě a jednoduše užijte spoustu radosti a spojíte příjemně s užitečným :)

Zpět na všechny zápisky