Očista zevnitř - nové produkty na e-shopu

1. ledna 2021 | alchymystique tip

S Novým rokem pro mnohé přichází výzva začít od znovu, zdravěji, lépe, zkrátka je to prostor začít s něčím novým. Pro ty, kteří se rozhodli podpořit své zdraví, máme novinku, kterou jsme se po odzkoušení rozhodli dát na e-shop, neboť jsme z ní jednoduše nadšení. Navíc cítíme, že je čas dát prostor i dalším výrobkům, které krom esencí a aromaterapie mohou podpořit naše zdraví. Přeci jen olejíčky neumí tělu dodat vše potřebné a tak nám dává smysl rozvinout a obohatit Alchymystique o další cestu, na kterou se již brzy budete moc těšit. A co přesně se jedná, když myslíme očistu zevnitř?

Zdraví začíná ve střevech

Už jste tuto větu někdy slyšeli? Víte, že střevo a náš mozek spolu komunikují? Ve střevech máme totiž obrovské množství bakterií nezbytných pro správné trávení a asimilaci živin. Mezi mozkem a tlustým střevem pak existuje spojení pomocí rozsáhlé sítě neuronů a hormonů, které nám neustále poskytují zpětnou vazbu o tom, jak velký hlad máme, jestli správně zažíváme stres, či jestli jsme nepozřeli patogenního mikroba. V současné době se výzkum mikrobiomu v našich střevech stává dost zásadní pro optimalizaci celkového zdraví. Narušená harmonie mikrobiomu totiž může vést ke vzniku nejrůznějších nemocí a proto je důležité střeva správně “vyživovat”. Jedním ze základu je správná strava, bohatá na MZS, tedy mikrobiotou zužitkované sacharidy. Jednoduše řečeno, při rozhodování, co si naložíme na talíř, se musíme zamyslet i nad tím, co nejlépe zasytí mikroby na konci zažívacího systému a z čeho budou čerpat palivo. Pokud jídlem dáte svým mikrobům ve střevech minimum, či špatné potraviny, musím se za takových podmínek spolehnout na jediný rezervní zdroj potravy - na vás. Doplní si živiny ze střevní sliznice a čím více se toto bude dít, ohrozí tak ochranou bariéru střev a může dojít až k jejich propustnosti. 

Jedním z nejlepších prostředků pro naše střeva ze stravy je bezpochyby vláknina a probiotika. Mezi potraviny, jež probiotika obsahují patří například podmáslí, kefír, kvašená zelenina, jogurt a podobně. A tady se již dostáváme k novým produktům značky Harmonelo, které jsme jako první vlaštovku z řad nových produktů zařadili na náš e-shop. 

Značka Harmonelo vznikla přímo v srdci Evropy a zabývá se oblasti unikátních přírodních potravinových doplňků s vysokou přidanou hodnotou, které podporují zdraví, energii, radost a hlavně harmonii střev. Jejich produkty se specializují totiž na sirupy obsahující probiotika a rozpustnou vlákninu. Jejich hlavní výhody, které se nám líbí jsou ty, že jsou čistě přírodní, rychle se vstřebávají a nejsou doslazovány cukrem, jen čistě čekankovým sirupem, který má právě vysoký podíl vlákniny, či stévií.  Hlavní složkou u každého jejich sirupu je zmíněna čekanková vláknina. Tuto vlákninu neumí naše tělo využít, a proto pro nás není zdrojem energie. Je však důležitou živinou pro naše prospěšné střevní bakterie. Podporuje také množení bakterií bifidogenního typu ve střevech a v tlustém střevě zvyšuje produkci butyrátu přátelskými střevními bakteriemi. Dále jsou pak vybrané sirupy obohacené o probiotika a další aktivní látky. Abychom se v článku detailně nerozepisovali, více o každém sirupu a jeho přesném složení najdete na e-shopu v sekci OSTATNÍ/ZDRAVÍhttps://www.alchymystique.cz/eshop/ostatni/zdravi

Sami tyto sirupy zkoušíme a musíme říct, že již po 10 denním užívání jsme pocítili rozdíl. Tělo lépe tráví, vnímáme větší přísun energie, lepšího spánku a jsme velmi zvědaví a vlastně se těšíme, jaké další přínosy jejich dlouhodobější užívání přinese. Samozřejmě je nutné dodržovat i stravu bohatou na vlákninu, jak už bylo zmíněno výše. Já osobně piji dávku sirupu ráno na lačno a vnímám to jako skvělý start pro mé zažívání. Každý se sirupu má i trošičku jiné zaměření a obohacení o další látky a vitamíny, takže si můžete vybrat, který by vyhovoval nejvíce vám. Kromě probiotik, tak do sebe dostanete i vitamíny, či například kolagen, pokud vás zlobí klouby. Věřím, že střeva jsou opravdu pro naše zdraví velkým základem a proto je mé předsevzetí (a to si je nerada dávám :)) se v tomto roce více starat a pečovat o ně dobrou stravou a pomáhat těmito sirupy. Za sebe je můžu velmi doporučit.

Pokud vás toto téma více zajímá, můžeme doporučit knížku Zdravá střeva, ze které jsme čerpali i informace do tohoto článku a také plánujeme u nás v Alchymystique semináře s odborníky, z čehož máme velmi radost, že se podaří uskutečnit a budme tak dále předávat informace vedoucí k celkově harmonii našeho zdraví. 

Mějte krásný a hlavně zdravý a úspěšný nový rok. 

Eliška za Alchymystique

 

Zpět na všechny zápisky