Melrose - voňavá čistota se sílou přírody

8. února 2019 | alchymystique lexikon

Směs Melrose je kombinace hned několika jednoduchých esenciálncíh olejů a to přesně hřebíčku, rozmarýnutea tree a niaouli. Tyto oleje nejsou pospolu vybrány jen tak náhodou. Spojením všech těchto olejů zajišťuje směs mnohem komplexnější a šiřší škálu zaměření, na co ji můžete použít. Tato směs je zvláště oblíbená v Austrálii, protože dvě složky (tea tree a niaouli) jsou původem v této oblasti a mají dlouhodobý respekt ve světě přírodní podpory zdraví.

Směs vyniká hlavně svými přirozenými antioxidačními, protizánětlivými a antibakteriálními účinky. Můžete ji lokálně nanést na řezné rány, odřeniny, vyrážky a nebo jen jako rychlou dezinfekci do dlaní. Díky svým účinkům může působit i repelentně. Z našich zkušeností je vhodná jako rychlá záchrana při oparech, či akné, kdy stačí nanést na místo výskytu a zabráníte tak rychlému šíření infekce dále. Jen nezapomeňte, že v případě citlivější pokožky je potřeba ji ředit nosným olejem. Díky jednotlivým esencím pak bude výrazně pomáhat posilovat imunitní systém a zvyšovat obranyschopnost. Při rozptylování vzduchem pomůže pročistit prostor nejen od pachů, ale i virů a bakterií. 

 

Něco málo o jednotlivých esenciálních olejích obsažené ve směsi:

Niaouli

Ačkoliv niaouli olej není nejčastěji známým olejem, má silné analgetické schopnosti. Zejména ho oceníte při zranění, po chirurgického zákroku, či bolavých svalech. Má hojivé, antiseptické, antivirové, čistící a antiparazitické vlastnosti. Dále je dobrým prostředkem k vykašlávání, ve farmacii se využívá jako složka ústních vod, zubních past a prostředků proti kašli.

 

Hřebíček

Hřebíčkový esenciální olej patří mezi nejsilnější oleje v působení proti mikrobům a bakteriím, vedle toho účinně pomáhá proti plísním, virům a infekcím. Má vysoký podíl antioxidantů a je silný povzbuzovačem imunity.  Dvě kapky esenciálního oleje z hřebíčku mají antioxidační sílu jako 2,5 hrníčku malin, či 1 kg červené řepy. Esenciální olej z hřebíčku dokáže zničit několik desítek různých kmenů bakterií, plísní a virů, což z něj činí jeden z nejpopulárnějších použitelných antibakteriálních olejů. 

 

Tea tree

Tea tree olej je známý pro své antiinfekční a antibakteriální účinky. Účinně tedy zvyšuje obranyschopnost, zabraňuje šíření infekce a posiluje imunitní systém. Pomáhá také jako dezinfekce při poranění, různých oděrkách pokožky a podobně. Angličany byl dlouho považován za plevel, který se snažili vymýtit a až po desítkách let zjistili, jak skvělé účinky tea tree vlastně má. Během druhé světové války měl dokonce každý australský voják v lékárničce lahvičku tea tree, avšak s objevem penicilinu a dalších léků upadl olej opět v zapomnění.

Rozmarýn

Esence rozmarýnu je skvělá díky svým antioxidačním vlivům na náš organsimus. Rozmarýn je považován za jednu z nejvíce posilujících esencí. Napomáhá správnému krevnímu oběhu, posiluje imunitní systém a předchází předčasnému stárnutí buněk. Jeho vůně pomáhá zvyšovat bdělost, zlepšit koncentraci a přispět k vitalitě. Je přirozeně antibakteriální, protiplísňový a antiparazitický.

 

Ať už použijete tuto směs jakýmkolilv způsobem, věříme, že si ji zamilujete stejně jako my a najde uplatnění v základu vaší domácí “voňavé” esenciální lékárničce.

 

Zpět na všechny zápisky

Související produkty