Kouzlo elixírů

30. dubna 2021 | alchymystique pribehy


Když vznikal projekt Alchymystique, věděli jsme, že dominovat mu bude alchymistická dílna, kde se budou moci lidé potkávat, nasávat a vybírat své oblíbené vůně, přijít si zde pro radu ohledně používání esenci a v neposlední řadě přijít si zde namíchat svůj jedinečný olej na míru pro své potřeby. Jak dílna postupně vznikala, čím dál více dostávala nádech času pradávných alchymistů a my se nechali přirozeně inspirovat magistrem Kellym, který pobýval v Praze za dob Rudolfa II. Ten měl údajně totiž znát kouzelné recepisy a snažil se pro panovníka vyrobit elixír mládí. Už se asi nedozvíme, jestli se mu to povedlo, ale kouzlo bylin je silné a mocné, tak kdo ví. Nám však tento příběh a atmosféra vznikající dílny vnukla myšlenku takové alchymistické elixíry vytvořit a nabízet je vám. A tak jsme pomalu začali zjišťovat v širokém okolí známých a kamarádů jaké “elixíry života” by ocenili. K tomu se přidali vaše nejčastější dotazy z emailů a při prvních návštěvách dílny a najednou bylo úplně lehce třicet druhů elixíru na světě. Tedy přesněji na papíře a začalo se alchymizovat s poměrem a výběrem esencí. Po dlouhém testování na vlastní kůži jsme vytvořili a namíchali kouzelné elixíry, jejichž podobu, názvy a složení již znáte z našeho e-shopu.

A s čím vším tyto elixíry umí pomoci?

Nabídka a záběr elixírů je poměrně pestrý. Cílem bylo pokrýt nejčastější neduhy, které nás trápí, ale také vymyslet směsi, které budou harmonizovat naší psychiku a hýčkat duši. A tak můžete v nabídce elixírů najít například elixír na bolavá bedra, na podporu lymfatického systému, pro lepší spánek, ale i třeba květinové opojení, které pohladí na duši a povzbudí psychiku. U každého elixíru najdete v balení letáček, který vám přesně poradí, jak vybraný elixír aplikovat.

Jaký je tedy rozdíl mezi elixírem a esenciálním olejem, či směsí z naší nabídky?

Elixíry jsou námi, v Alchymystique, vytvořené směsi z jednodruhových esencí Young living, které nabízíme jako jednoduché oleje a směsi. Kombinace esencí v elixírech jsou vytvořeny a zvoleny čistě na základě našich zkušeností a účinků jednotlivých esencí. Všechny elixíry, jsou na rozdíl od originálních olejů a směsí Young living, ředěné nosným olejem V6, aby se mohli bezpečně rovnou aplikovat na pokožku. Jejich hlavní a velkou výhodou tedy je, že je již dále nemusíte doma ředit a můžete rovnou používat. Ať už zvolíte inhalaci z dlaní, vmasírování do plosek nohou, či vetření o po těle, nemusíte se bát, že si silnými esencemi ublížíte, jsou naředěny v dostatečném poměru a ty pro nejmenší, jako je elixír na dětské prdíky jsou naředěny ještě s větším ohledem na jemnost miminkovské pokožky.

A jaké elixíry patří mezi vaše nejoblíbenější?

Dle objednávek jsem sestavili žebříček vašich top 5 nejvíce prodávaných elixírů, můžete se tak inspirovat při výběru toho vašeho.

 1. Elixír Pro hluboké hojení pleti
  - nejoblíbenější z elixírů a my chápeme proč. Krásnou a zdravou pleť přeci chce každý
 2. Elixír Sladké sny
  - dle dalšího pořadí, jde vidět, že potíže se spánkem má většina z vás a my věříme, že tento elixír vám pomáhá ke klidnému spánku
 3. Elixír Na zdravé proudění lymfy
  - jako další se umístil elixír na podporu lymfatického systému, jehož chod je pro celkové zdraví velmi důležitý
 4. Elixír Na migrénu
  - na čtvrtém místě je elixír na migrénu a bolesti hlavy, které víme, že vás hodně trápí a pomocí esenciálních olejíčků jako máta a heřmánek ji pomáháme tímto elixírem předcházet
 5. Elixír Dutinový zázrak
  - na konci žebříčku se umístil elixír jež pomáhá uvolňovat dutiny, protože ruku na srdce, kdo se v životě nesetkal s rýmečkou, jakoby nebyl :)

Ať už vás oslovil kterýkoliv z našich elixírů, nejen v tomto článku zmíněných, přejeme, aby se stali vašimi průvodci při hojení neduh a přinášeli voňavě a harmonické účinky pro celkové zdraví. Přesně pro to totiž byli stvoření a bylo jim vdechnuto alchymistické světlo světa. :) 

Zpět na všechny zápisky