Kadidlo - všemocná esence s nádechem duchovna

28. prosince 2018 | alchymystique lexikon

Je nám velkým potěšením, že se v rodině esenciálních olejů značky Young living nachází i takový velikáni, jako je kadidlo. Velikáni ve smyslu silných, vyjimečných a hlubokých esencí s celou škálou účinků. Na našem eshopu najdete kadidla dvě a často se doptáváte, jaký je mezi nimi rozdíl?

Jde hlavně o zemi původu, ve které se pěstují a následně destilují pomocí horké páry z pryskyřice těchto úžasných stromů. Kadidlo, říkejme mu orientačně to jednoduché, a snad nám to odpustí, se pěstuje v Somálsku. Kadidlo posvátné, se pak destiluje v Ománu, kde má přístup jen několik málo vyvolených lidí (jedním je i zakladatel Young Living, Gary Young). Má tedy pro mnohé více duchovnější podstatu, pro jeho původ a výjimečnost. Co se týče účinků jsou ve své podstatě stejné. A jaké to jsou?

Esence, která je od nepaměti užívána pro své duchovní účinky má spousta příjemných benefitu pro organismus. Většině z nás se už při vyřknutí kouzelného slova “kadidlo” v hlavě automaticky vynoří tolik typicky výrazný, bylinně hřejivý, pryskyřicový tón. Již tisíce let je kadidlo nedílnou součástí mnoha církevních obřadů a meditací, kterří je používají pro vykuřování kostelů, chrámů a různých prostor s tím spojených. Je to projevem symbolu božské úcty, důstojnosti a vytvoření významné, slavnostní atmosféry. Ve starověku se kadidlo běžně užívalo z důvodů hygienických, aby jeho vůně překryla nedobré pachy a zmenšovala nebezpečí infekce. Na blízkém východě se kadidlo považuje za "olej svatého pomazání". V dobách Ježíše Krista bylo dobře známo pro svou léčivou moc a bylo jedním z darů předáných při jeho narození. Ve starověku mělo dokonce větší cenu než zlato.

Kadidlo, pokud chcete vnímat hlavně jeho aroma můžete inhalovat z dlaní, či aroma difuzéru. Pokud je na někoho aroma kadidla přece jen trochu silná, doporučujeme do difuzéru přidat pár kapek citrusů, které v tomto případě vůni krásně odlehčí, našimi oblíbenci jsou v tomto případě pomeranč a citron. Aroma kadidla pomáhá vyrovnávat energie, duchovně povznášet, zvyšuje koncentraci a jasnost myšlenek. Je hojně využíváno při meditacíh a jogových praktikách. Kadidlo obsahuje seskviterpeny, které stimulují limbický systém mozku a celou nervovou soustavu. 

Krom podpory myšlení a psychiky, má však kadidlo skvělé účinky i na naše fyzično. Pro své protizánětlivé a antioxidační účinky máme vyzkoušené kadidlo jako silně hojivý přípravek v oblasti péče o pleť. Sami klienti nám zpětně tyto účinky potvrzují- poradí si s pupínky, záněty, znečištěnou pletí a na její regeneraci je přímo blahodárný! Proto je nedílnou součástí elixíru Hluboké hojení pleti. Je známo, že díky silným antioxidantům krom hojení pomáhá kadidlo také s povolenou kůží, striemi a vráskami. 

Kadidlo je také ceněné pro své silně regenerační účinky. Pomáhá tak prakticky s celoregenerací těla a poškozených buňek. Zlepšuje činnost srdce a krevní oběh, tím že pomáhá okysličovat krev, posiluje oční nervy, hormonální systém, pomáhá při různých bolestech, má dezinfekční účinky (ničí viry, bakterie), je přirozeně antibakteriální a protizánětlivé. Dalo by se řící, že kadidlo je všemocné :)

Hodně lidí se nás také ptá na zkušenosti užívání kadidla na boj s rakovinou. My otevřeně říkáme, že kadidlo v tomhle doporučujeme a máme hodně pozitivních zkušeností. Jelikož kadidlo obsahuje vysoké procento antioxidačních látek a je jeden z nejvíce regenerujícíh esenciálních olejů, může tedy hodně pomoci. Jen je to samozřejmě vždy individuální věc a každý organismus funguje a reaguje jinak a záleží na stádiu a rozsahu nemoci. Pokud si nebudete jistí, můžete se s námi nejdříve poradit. 

Ať už použijte kadidlo k meditacím, zvyšením duchovna, či pro nějakou fyzickou neduhu, věříme, že si jeho "mocnost" oblíbíte stejně jako my.

Zpět na všechny zápisky

Související produkty