Joy - malá radost s velkými účinky

12. listopadu 2018 | alchymystique lexikon

Podle názvu směsi je už možná jasné jaké rozpoložení můžete od této směsi čekat. Směs Joy, v překladu radost, vás omámí svým slaďoučkým, jemným aroma, které se skládá z převážně květinových esencí. Z nich vás mile přiláká například královna mezi oleji- růže, dále pocítíte tóny gerania, opojného jasmínu, palmarosy, ylang ylang a přítomných citrusů (mandarinka, citron). 
Joy v nás vyvolává veselou, radostonou a tak trochu romantickou náladu a ze zkušenosti vyzdvihujeme nejvíce to, že celková esence pomáhá lépe zvládat a překonat stresové a negativní situace.

Sami si ji často kapeme do aroma difuzéru, kde vůně příjemně prostoupí prostorem, přinese milou a radostnou náladu a občas máme pocit, že pak místnost voní po rozkvetlých kytkách a díky obsahu geránia trochu jako čerstvě vyprané prádlo :) Určitě doporučujeme vyzkoušet.

Směs mimo difuzér můžete aplikovat také na spánky zápěstí, či zátylek, kde olej vmasírujete a vůni pak příjemně cítite kolem, zvlášť pokud chcete vůni cítit déle. Kýžený účinek nám přinese i přímá inhalace z dlaní- stačí 2- 3 minuty a Joy vás zabalí do deky něžného, veselého rozpoložení. Esence je klienty i námi moc oblíbená a spousta z nich ji používá namísto parfému. Dlouhotrvající vůni na kůži rozhodně totiž zajistí jasmín a růže, které jsou ve směsi hojně zastoupeny. 

Co máme také vyzkoušeno jsou příznivé účinky této směsi na pleť. Je to hlavně díky obsahu květinových esencí, které obsahují spoustu antioxidantů, které se aplikací kdekoliv na pokožku prostupují do našeho těla, kde pak příznivě působí v mnoha směrech, ale také proti předčasnému stárnutí buňek. Můžete také zkusit pár kapek naředit do nosného oleje a udělat si tak pleťové sérum nabité o tyto esenciální antioxidanty jako je růže, jasmín, či ylang ylang, které směs obsahuje. Vaše pleť pak pravidelným používáním doslova rozkvete :)


Vybrané esenciální oleje ve směsi Joy mají také vlastnosti podpůrné pro hormonální systém, což můžete docenit při hormonálních změnách, zvlášť při mensturuačních potížích, či při klimakteriu. Vůně přijemně stabilizuje výkyvy nálad v tomto období. Mnohým ženám také tato vůně pomohla při porodu, nebo pak k navození přirozené ženskosti a harmonie v mateřství. 

Z účinků na psychiku tato směs celkově pomáhá rozpouštět nepříjemné emoce, stres, napětí, neklid a podobně. Naopak pak pomáhá navodit rodostnou náladu a mnohým z vás pomáhá ke koncentraci, kreativitě a tvořivému duchu. Pokud by na vás tato směs byla přeci jen trochu voňavě silnější, dá se určitě ředit s jakýmkoliv nosným olejem, či kombinovat s nějakým citrusem jako třeba mandarinkou, či pomerančem, které květinovou vůni více zjemní.


Zkuste tuto malou radost i vy a my nepochybujeme, že si ji zamilujete. Kdo by se také nezamiloval do radosti :)

Váš tým Alchymystique

Zpět na všechny zápisky