Pleťový olej na míru, aneb vše co jste o něm nevěděli

3. října 2019 | alchymystique recepisy

Po návštěvě naši milované klientky Sary Sandevi, která si u nás míchala olejíčky pro svou pleť a pokožku na zádech na její regeneraci, nám začali přibývat poptávky po nějakém hojivém olejíčku na pleť a mnohé z vás toto téma zaujalo natolik, že jsem se rozhodli vám jej více přiblížit v tomto článku. 

Na našem eshopu už jste jistě zaregistrovali velmi oblíbený elixír Hluboké hojení pleti, který je sestavený z esencí, které díky svým malým molekulám pronikají do hlubokých vrstev pleti, kde ji pomáhají postupně hojit a regenerovat. Mnohým z vás tento elixír doporučujeme při vašich poptávkách a často jej ještě obohatíme o další esence, záleží na konkrétním stavu pleti a jak moc je poškozena. Třeba pokud více trpíte na akné, pak do elixíru domícháváme esence protizánětlivého hřebíčku, či tea tree. V případě, že už máte na pleti jizvičky právě po akné, pak je dobré přidat směs 3 Wise men, která má velkou regenerační sílu, díky santalu, nebo růži, která je také nabitá regeneračními látkami. Nebo je pak možnost a záleží zase na tom, co nám píšete, či s jakou představou o oleji do dílny příjdete, že vám mícháme přímo olej na míru, který sestavujeme od základu přímo pro vás. Shrnuli jsem tedy vaše nejčastější otázky, které se ohledně takové oleje na míru na pleť hromadí :)

Nejčastější otázky ohledně oleje na míru na pleť

 

  1. Jak olejíček na míru používat?

Olejíček se používá vždy na vyčištěnou pleť a to ideálně ráno a večer a pokud možno navlhčenou, protože samotný olej nedodává hydrataci a v případě suché pleti, by mohl i vysušovat. Proto se jakékoliv oleje nanášejí na pleť, kterou si ideálně navlhčíte hydrolátem, tzv. květovou vodou, je to mnohem lepší a voňavější varianta, než ta kohoutková, která může způsobovat podráždění u těch, co jsou citlivý na chlór. Dokud je ještě pleť vlhká nanesete dle potřeby 2-5 kapek oleje a vmasírujete do pleti. Olej s vodou zajistí krásnou emulzi, díky které se lehčeji vpije do pleti a nemáte pak pocit mastnoty. 

  1. Mohu kombinovat s jinou kosmetikou, kterou používám?

Samozřejmě po nanešení oleje, který by měl být po vyčištění a zajištění hydratace květovou vodou (pokud již dále nedodáte pleti hydrataci v podobě krému), jako druhotná fáze ošetření pleti. Poté můžete ještě aplikovat krém, na který jste zvyklí, či máte potřebu dle typu pleti, zvláště u těch, co mají pleť sušší. 

  1. Jak dlouho mi olej vydrží?

Olejíček vám vydrží v závislosti na tom, jak jej používáte. Musím podotknout, že ze zkušenosti klientek, se z toho stává spíše zdravá závislost :) Pokud potřebujete pleť vyhojit, je důležité olej používat denně a to ráno a večer. Většinou vám olej vydrží pak zhruba 3 - 4 týdny, záleží i kolik kapiček aplikujte, někomu stačí 2-3, někdo mám lehce větší potřebu :)

  1. Měla bych používat jeden olej jako denní a druhý noční?

Toto není podmínka, lze používat jeden olejíček na den i noc. Pokud však budete mít pocit, že by jste radši dva, určitě není problém namíchat a dle toho zvolíme i esence. Na denní péči se více zaměříme na esence, které budou i zvyšovat energii, podporovat i třeba hormonální hladinu a noc pak ty, které vás budou, krom svých regeneračních účinků příjemně harmonizovat a navozovat i klidný spánek. 

  1. Z čeho se olej na míru skládá?

Olej na míru má velmi jednoduché, ryze přírodní a čisté složení. Skládá se pouze z esenciálních olejů vybraných vám na míru a nosného oleje V6, vyvinutým přímo firmou Young living, který zajišťuje díky obsahu šesti rostlinných olejů pleti vláčnost, výživu a je bohatý na vitamíny, například E, B a D a díky svému jemnému složení olejů, neucpává póry.

  1. Za jak dlouho pocítím účinky?

Toto je velmi individuální. Někdo pocítí a vidí změny již za několik dnů, někdo zase týdnů. Samozřejmě záleží na typu pleti a míře případného poškození. Naše pleť se neustále obměňuje, buňky v ní se neustále dělí a zároveň jsou vytlačovány vzhůru a postupně nahrazují své „kolegyně“, které se odlupují, a protože se pozvolna vzdalují od zdroje krve a živin a odumírají (tzv. odumřelá kůže). Celý proces trvá zhruba tři týdny, což zjednodušeně řečeno znamená, že se nám za tři neděle veškerá pokožka vymění a tam už byste výsledky měli vidět.

  1. V čem jsou esenciální oleje na pleť tak vyjimečné?

Esenciální oleje, díky získávání destilací horkou parou, mají ve výsledném složení velmi malé molekuly, které umí bezezbytku prostoupit naší kůží/pletí a dostanou se do všech jejich vrstev a dokonce mnohem dál i do buňek až do naši krve, kde dál pomáhají k celkové podpoře zdravého organismu. Díky této vlastnosti je pak hojení a regenerace pleti efektivnější, přirozenější a důslednější než u mnohým přípravků, kdy sice můžou obsahovat esenciální oleje, ale je to většinou jen zanedbatelné množství. 

Pokud vás samozřejmě zajímá cokoliv více navíc, jsme připravení zodpovědět vaše otázky na emailu, kde vždy konzultujeme olej na míru předem, včetně ceny, nebo se pak více bavíme již osobně, když nás poctíte svou návštěvou v naší dílně :)

Olej na pleť si můžete namíchat i pokud zrovna neřešíte její hojení. Spousta esenciálních olejů je výborná jako výživa a podporu pro zdravou pleť a skvělou výhodou je, že ještě po nich krásně voníte :) Taková růže, pelargonie, či jasmín jsou rozmazlovátky, kterými nepohrdne žádná pleť. S esenciálními olejíčky bude vaše pleť krásně provoněná, zdravější a celkově v harmonii.

Zpět na všechny zápisky