Citron - základ v rodině citrusů

26. ledna 2017 | alchymystique lexikon

Svěží Citron je významným členem ve skupině nejen citrusů, ale i esenciálních olejů a nacházíme pro něj mnohé využití. Esenciální olej z citronu se získává lisováním jeho kůry za studena. Obsahuje 68 procent silného antioxidantu d-limonenu a to jej činí jedním z nejsilnějších antioxidantů. To znamená, že nám pomáhá posílit odolnost těla a podporuje imunitní systém a díky tomu ho najdete v mnoha našich elixírech. Mezi nejoblíbenější elixíry s obsahem esence citrony patří: Posílení imunity, Dutinový zázrakCitrusové opojení a přidali jsme ho i do naší olejíčkové Přírodní dezinfekce.

Citron má také přirozeně detoxikační účinky a je výborném pomocníkem na správný tok lymfy. Pomáha totiž rozpouštět nečistoty a toxické látky v těle a odvádět je přes lymfatický systém. Spousta našich klientů si ověřily jeho schopnost silné pomoci právě při péči o lymfatický systém, stejně i naše kolegyně, která je masérka nám potvrdila, že bez esence citronu si už lymfodrenáž neumí představit a často při ní používá náš více komplexní Elixír Na Zdravé proudění lymfy.  Stejně tak stimuluje náš lymfatický systém, redukuje tuky a prostě vše, co do našeho těla nepatří. Zrychluje náš metabolimsus a zmírňuje chuť na jídlo, což se může hodit při hubnutí.

Co se týče aroma citronu, je osvěžující a povzbuzující a z rodiny citrusů může působit lehounce ostřejším dojmem. I když vůni citronu všichni dobře známe, stejně je stále velmi populární při míchání olejů na míru. 

Vůně citronu podporuje koncentraci a je tak vhodné ho inhalovat, nebo rozprašovat z aroma difuzéru. Pokud nás čeká například učení, nebo důležitý pracovní úkol, na který se potřebujeme 100% soustředit, máme mimo olej samotný, vyzkoušenou kombinaci citron a cedrové dřevo, jejiž spojení nám účinek ještě posílí, potvrzuje i naše kolegyně, která účinky této směsi pravidelně využívá nejen při svém home office. Vůně citronu krom soustředěnosti také dokáže pozvednout náladu do stavu radosti, optimismu, celkové pohody a harmonie. Často je také využívaný ve stavech úzkosti a depresí. 

K velké radosti přišel Young Living časem v podobě EO citronu na vnitřní užití. Složení je stejné a jde hlavně o potvrzení a certifikaci, že můžete tento druh esence užívat i vnitřně. Díky tomu můžeme esenci dopravit přímo vně do těla a pomoct tak například při trávicích obtížích, oslabené imunitě, zanesené lymfě, nebo použít k ochucení pokrmů. Místo umělých aromat zkuste použít jednu kapku esence z citronu, která dodá svěží a opravdovou chuť.

Pro nás je citron prostě důležitým a nepostradatelným členem naší olejíčkové rodiny a nedáme na něj dopustit, zkuste jeho sílu a kouzla i vy :)

Zpět na všechny zápisky