Čisté dutiny a radost z dýchání

29. září 2020 | alchymystique neduhy

Znáte ten nepříjemný pocit, když se s náhlým ochlazením objeví první rýma a kašel. V podzimním a zimním období, kdy řádí mnoho bacilů v podobě různých nachlazení a viróz je rýmu a kašel mnohem snazší chytit. Pokud jde o jemnou rýmu, která do pár dní přejde, máme většinou vyhráno, ale pokud se rozjede a způsobí například zánět dutin, asi moc dobře víte, jaké je to pak trápení. Ucpané dutiny, zduřelé sliznice, věčně kapesník u nosu, někdy až ztráta čichu, špatně se nám dýchá, změna hlasu, otékající oči a další jiné nepříjemné projevy, které by jsme nejraději mávnutím kouzelného proutku poslali okamžitě pryč. 

Babských rad, jak uvolnit ucpané dutiny, zmírnit kašel a zatočit s rýmou je nespočet a výběr z nejrůznějších nosních sprejů, “zázračných” prášků a tablet také, ale zkoušeli jste tento problém někdy řešit pomocí esenciálních olejíčků?

Esence jsou jako v mnoha jiných případech i v tomto doslova kouzelné a pro tělo přirozené. Taková máta peprná, či eukalyptu dokáží pomoci téměř nahned. Pojďme si však blíže vysvětlit, které esence jsou vhodné a na co se přesně zaměřit,při rýmě či kašli. 

 

Při rýmě a ucpaných dutinách

Máta peprná - Olej z máty peprné je považován za základní nutnost v aromaterapeutických lékárničkách. Je vhodný na všechny problémy s dýchacími dutinami. Ideálně inhalovat z dlaní, či v naředěné formě potírat místa dutin. 

Eukalypt - Eukalyptový olej je ceněn pro své silné antibakteriální a protivirové účinky. Jeho svěží vůně pomáhá zmírnit oteklé a bolestivé nosní průchody a uvolňovat ucpané dutiny.

Tea tree - Tea tree esenciální olej má svěží, pronikavou a velmi silnou vůni s bylinným tónem. Tento olejíček je považován jako nejlepším prvním pomocníkem při hojení zánětu průdušek a ucpaných dutin.

Elixír Dutinový zázrak - pokud chcete zvolit komplexní řešení, pak sáhněte po našem elixíru, který je namíchán právě s výše uvedených a dalších esencí přímo na podporu uvolnění dutin a sliznic. Je již naředěný v nosném oleji a proto můžete potírat rovnou i na pokožku. Ostatní esence můžete při rýmě ideálně inhalovat z dlaní, či rozetřít na dutiny, nebo vmasírovat do plosek nohou, aby se esence dostali do organismu. 

Při kašli

Při kašli určitě také velmi pomohou esence vyjmenované u rýmy, ale o něco více účinnější jsou pak ještě esence jako kafrovník, jablečník, tymián, borovice, či smrk. Tyto esence jsou přirozeně protizánětlivé, zmírňují kašel a pomáhají posilovat dýchací ústrojí a plíce. 

Pokud chcete směs, pak doporučujeme nejvíce R.C., či Raven, které jsou svým obsahem olejů sestavené tak, aby pomáhali právě při dýchacích obtížích. 

Při kašli doporučujeme esence inhalovat z dlaní, či namazat na hrudník. Opět pozor na správné ředění, zvlášť při kontaktu s pokožkou.

Preventivně pro posílení imunity

Pokud vás ucpané dutiny a kašel netrápí, ale pro jistotu chcete tělo posílit a zvlášť jeho obranyschopnost, pak je výborným prostředkem směs Thieves. Tato snad nejvíce prodávaná směs od Young living je prostě základ v domácí esenciální lékárničce. Směs esencí hřebíčků, skořice, rozmarýnu a dalších výborně funguje na posílení imunitního systému. Zkusit můžete také náš elixír Pro posílení imunity

Esenciální oleje nikdy nekapejte přímo do nosu, vždy je inhalujte, ať už přímo z dlaní či aroma difuzéru, nebo vmasírovávejte naředěné nosným rostlinným olejem přímo na oblast dutin, zátylku, hrudník (v případě kašle), či do plosek nohou pro celkové posílení těla. 

Přejeme, ať s esenciálními oleji pocítíte doslova radost z dýchání, čistých dutin a silné imunity a kapesníky ať zůstanou na spodu šuplíčků nejlépe až do jara :) Harmonický podzim přeje Eliška za Alchymystique

 

Zajímá vás jak vznikl náš elixír Dutinový zázrak? Zpět na všechny zápisky

Související produkty