BOHEMIA OLEJE - noví pomocníci ve světě nosných olejů na našem eshopu

8. května 2018 | alchymystique tip

Často jste se nás doptávali, jaké nosné oleje si pořídit pro míchaní esenciálních olejů a které považujeme za dobré, či kde je pořídit. Zvažovali jsme tedy, že bychom rádi časem pořídili nosné oleje na náš eshop, aby jste si je zde mohli nakoupit rovnou k esenciálním olejům, a proto, když v dílně zazvonil telefon s nabídkou prezentace nosných olejů od firmy Bohemia olej, neváhali jsem a ihned si s nimi domluvili schůzku. Z jejich kvalitních rostlinných olejů jsme byli velmi nadšení a rozhodli jsme se pro okamžitou spolupráci a vám tak vzniká možnost zakoupit je nově na našem eshopu, či přímo v dílně.  

    

Bohemia olej jsou česká firma, z čehož máme velkou radost, protože tak můžeme podpořit místní podnikatele. Jejich sen o olejové revoluci, jak jej sami nazývají vznikl v roce 2012, kdy se rozhodli pro lisovaní olejů a začali s budováním firmy. Jejich továrna na lisování se nachází v Kraslicích, kde s láskou a kvalitní péči lisují oleje ze semínek a oříšku výhradně za studena, aby dosáhli jejich RAW kvality. Všechny jejich oleje jsou nerafinované, bez chemických, tepelných, či jiných úprav. Semínka a oříšky, ze kterých se oleje lisují jsou nepražené, pečlivě vybírané pro svou kvalitu, a díky tomu jsou v olejích zachovány všechny hodnotné látky a živiny. Jejich oleje v sobě ukrývají kvalitu, chuť, ale i opravdovou vůni, a tím se stávají velkým pomocníkem ke zdraví a kráse. 

   

Nově tedy na našem eshopu, v sekci OSTATNÍ naleznete oleje této firmy, které si můžete zakoupit buď k ředění nosných olejů, jako přírodní doplněk stravy, nebo ke kosmetickým účelům. 

Najdete zde oleje, které jsou označeny pojmem RARE. Tímto označením jsou vyzdvihnuty oleje, které mají extra pozitivní účinky na pleť a pokožku a jsou tak nejlepší v péči o ni. Řadí se zde tyto oleje:

OLEJ Z HOŘKÝCH MERUŇKOVÝCH JADER - má významný podíl aktivních antioxidantů a tokoferolů přispívá k regeneraci buněk nejen pleti. Má také výborné regenerační účinky na vlasy a vlasovou pokožku. 

OLEJ Z OSTROPESTŘCE MARIÁNSKÉHO - má blahodárný vliv na podporu jaterní činnosti a regeneraci jater a tím přispívá ke zdravě vypadající pleti a pokožce. 

OLEJ Z BÍLÉHO MÁKU - přispívá k ochraně proti předčasnému stárnutí pleti a výskytu vrásek a také oživuje a rozzařuje unavenou pleť.

Další oleje najdete pod označením RAW, což znamená, že jsou lisovány výhradně za studena a tím jsou v nich zachovány všechny důležité živiny a vitamíny, které pak mají přínosné účinky pro náš organismus. Pod tímto označením najdete oleje:

OLEJ Z LÍSKOVÝCH JADER - je jedinečný nejen pro svou “nugátovou” vůní po oříšcích, ale také pro svůj vysoký obsah vitamínu E, či přispění k regeneraci plicní tkáně. 

SEZAMOVÝ OLEJ  - umí pomoci čistit pokožku od toxinů a regenerovat ji, ale také působí blahodárně na naše střeva.

OLEJ Z VLAŠSKÝCH OŘECHŮ - vůni tohoto oleje, jsme si doslova zamilovali. Oživí nejen pokrmy, ale přispívá pravidelným užíváním proti degeneraci nervových a mozkových funkcí, zvlášť je vhodný pro ty, co jsou často ve stresu. 

Zpět na všechny zápisky